Polish English Russian Ukraine
2021-11-22

Braki sprzętowe to najgorsze, co może przydarzyć się w magazynie. Znacząco opóźniają one realizację wszystkich potrzebnych zadań – pracownicy stoją bezczynnie, a firma musi liczyć się ze stratami finansowymi. Żeby nie dopuścić do takich sytuacji, trzeba dbać o to, aby niezbędnych urządzeń nigdy nie zabrakło.

2021-10-13

Zakres prac realizowanych przy użyciu wózków widłowych jest niezwykle szeroki, dlatego trudno dziwić się temu, że występują one w tak wielu odmianach. Zróżnicowane są głównie pod względem sposobu wykonania i działania. Wszystko po to, aby można było łatwo dobrać sprzęt do konkretnych działań.

Z tego też względu warto poznać, a także pokrótce scharakteryzować, najważniejsze rodzaje wózków. W ten sposób ich wybór okaże się znacznie łatwiejszy. Bez względu na to, czy mają zostać wykorzystane w magazynach, halach produkcyjnych, sklepach, warsztatach czy w innych obiektach.

2021-09-15

Sprawne zarządzanie flotą maszyn w magazynie, hali produkcyjnej czy też w warsztacie pozwala na bezproblemową realizację codziennych działań. Przekłada się to również na korzyści finansowe. Do sprzętów najczęściej używanych w takich miejscach należą wózki widłowe. Co zrobić, by ich zastosowanie zagwarantowało uzyskanie nakreślonych celów?

2021-08-19

Żeby wózek widłowy działał bez zarzutu i był bezpieczny w obsłudze, wymaga regularnych przeglądów technicznych. W ramach czynności serwisowych sprawdzić należy m.in. stan kół. Bywa, że ogumienie jest zniszczone i wymaga wymiany. Jak sprawdzić rozmiar kół w wózku widłowym, by dobrać odpowiednie egzemplarze?

2021-07-01

Uznawane w branży logistycznej uprawnienia na wózki widłowe są niezwykle pomocne podczas poszukiwania pracy. Dzięki nim kandydat może liczyć na zatrudnienie między innymi w magazynach, halach produkcyjnych, warsztatach, na placach budowy i w wielu innych miejscach.

2021-06-01

Wózek widłowy dwupaletowy to sprzęt, bez którego trudno wyobrazić sobie płynną pracę magazynu. Jak jednak każde urządzenie także i on podlega zużyciu. Dlatego warto go systematycznie serwisować. Jakie korzyści daje regularny serwis wózków widłowych. Co ile należy go przeprowadzać?

2021-05-01

Każdy, kto obsługuje wózki widłowe, powinien zadbać o to, by utrzymywać pojazd w jak najlepszej formie, tj. regularnie go sprawdzać, konserwować, serwisować, by wózek był nie tylko funkcjonalny, ale przede wszystkim bezpieczny. Utrzymanie wózków widłowych w dobrym stanie, tak by zapewnić ich bezpieczne użytkowanie jest wymagane przez prawo. Bardzo często, kiedy wykryta zostanie awaria, może być wymagana pomoc specjalistów, którzy posiadają uprawnienia co do przeprowadzania regularnych przeglądów i ewentualnych napraw.

2021-04-01

Wynajem wózków widłowych to doskonałe rozwiązanie dla osób, których pojazdy przemysłowe nagle odmówiły współpracy z powodu awarii. W takich sytuacjach warto wynająć wózek widłowy, aby zachować elastyczność i ciągłość pracy. Firmy zajmujące się wynajmem wózków widłowych umożliwiają wynajęcie pojazdu w każdym momencie i to za rozsądną cenę. Nie trzeba od razu decydować się na zakup nowej maszyny, co wiąże się ze sporymi kosztami. Warto dodać, że wózki widłowe można wynająć nie tylko w razie awarii, lecz także w sytuacji, kiedy tymczasowo potrzebuje się dodatkowych wózków widłowych. Tak dzieje się zwykle podczas sezonowych prac.

2021-03-01

Wózki widłowe, bez względu na typ czy konkretny model, są pojazdami przemysłowymi, które jak każdy tego rodzaju sprzęt, ulegają licznym usterkom. W poniższym wpisie opiszemy kilka najczęstszych awarii, jakie występują w wózkach widłowych. Niewielkie usterki można naprawić szybko, bez konieczności skorzystania z pomocy specjalisty. Niestety bywa też tak, że awaria jest na tyle poważna, że potrzebny będzie serwis wózków widłowych.

2021-02-01

Obecnie coraz więcej przedsiębiorstw korzysta z usług firm oferujących wynajem wózków widłowych. Jest to bardzo popularne rozwiązanie, ponieważ takie urządzenia są często bardzo drogie, a żadna firma nie chce zdecydować się na kupno używanego wózka widłowego. Zatem jak można zauważyć, to właśnie wypożyczenie sprzętu w ostatnich czasach cieszy się największą popularnością. Zatem czym powinniśmy się kierować w przypadku, jeżeli decydujemy się na wynajem wózków widłowych? Co powinniśmy wiedzieć przed podpisaniem umowy oraz co jest bardzo ważne, gdy już będziemy wynajmującymi nowej maszyny?

2021-01-01

W dużych, jak i mniejszych firmach kupno wózka widłowego nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem. Czasami zdecydowanie korzystniejszy jest ich wynajem. Oto zalety wynajęcia maszyny na krótszy jak i dłuższy okres czasu.

2020-11-04

Wózek widłowy jest narzędziem, bez którego praca jakiegokolwiek magazynu, czy zakładu produkcyjnego nie mogłaby się odbywać. Wózki używane są oczywiście do transportu towaru na paletach w obrębie hali magazynowej, ale również do umieszczania ich i zdejmowania z wysokich regałów. Wózki mogą służyć również do transportu skrzyniopalet, czy innych, podobnych rozwiązań. Oprócz kupna wózków do firmy możliwy jest również ich wynajem. Czy to się opłaca? Jakie są najważniejsze zalety wynajmu wózka widłowego?

zamknij