Polish English Russian Ukraine

Kiedy warto kupić używany wózek widłowy

2021-09-15

Sprawne zarządzanie flotą maszyn w magazynie, hali produkcyjnej czy też w warsztacie pozwala na bezproblemową realizację codziennych działań. Przekłada się to również na korzyści finansowe. Do sprzętów najczęściej używanych w takich miejscach należą wózki widłowe. Co zrobić, by ich zastosowanie zagwarantowało uzyskanie nakreślonych celów?

W pierwszej kolejności trzeba przemyśleć ich liczebność. Nie zawsze musimy bowiem decydować się na zakup nowych sprzętów. W wielu sytuacjach w zupełności wystarczające okażą się modele używane. Zwłaszcza wówczas, gdy zostaną w odpowiedni sposób dopasowane – głównie do specyfiki realizowanych zadań i potrzeb przedsiębiorstwa.

Używane wózki widłowe – dlaczego warto?

Maszyny z rynku wtórnego wcale nie muszą być ograniczone pod względem możliwości i kluczowych parametrów. Wręcz przeciwnie – często zapewniają skuteczną realizację wszystkich niezbędnych zadań, przy zachowaniu pełnej stabilności działania i bezawaryjności. Kluczem do sukcesu będzie tu wspomniane wcześnie dopasowanie, polegające na dokładnej analizie technikaliów i zestawieniu ich z zakresem oraz specyfiką przeprowadzanych działań.

Używane wózki masztowe, wysokiego składowania, czołowe, boczne, specjalistyczne – wybór jest bardzo szeroki, a stawiając na ofertę dobrego sklepu bądź producenta, zyskać można naprawdę wiele. Zakup tego typu maszyn okaże się szczególnie opłacalny w następujących sytuacjach:

  • gdy możliwości finansowe firmy nie pozwalają na kupno nowych wózków widłowych,
  • gdy modele używane nie odstają pod względem sprawności i skuteczności działania,
  • gdy firma nie jest pewna co do obłożenia pracą. Jeśli liczba zleceń nie jest stała, zakup (i brak wykorzystania) nowych wózków może wiązać się z wyrzucaniem pieniędzy w błoto,
  • na samym początku funkcjonowania firmy, gdy jej fundusze są mocno ograniczone.

 

Używane wózki widłowe da się kupować w sposób bezpieczny, bez narażania się na różnego rodzaju komplikacje. Trzeba jedynie (albo aż) dokładne przeanalizować ich stan, a także wybierać oferty sprawdzonych firm.

Kto powinien zdecydować się na zakup używanych wózków widłowych?

Warto nadmienić, że omawiane sprzęty świetnie sprawdzają się w wielu zakładach. Jak już zdążyliśmy wspomnieć, zazwyczaj nie odstają one od modeli nowych. Zwłaszcza gdy zostaną odpowiednio dobrane. Najlepiej pod względem parametrów technicznych i sposobu wykonania. Wtedy okażą się one odpowiednie do pracy między innymi w takich miejscach jak:

  • magazyny,
  • hale produkcyjne,
  • warsztaty,
  • place budowy,
  • supermarkety,
  • zakłady przetwórstwa mięsnego.

 

To oczywiście tylko kilka przykładów przedsiębiorstw, dla których maszyny te stanowią podstawowe wyposażenie. Maszyny te mogą być używane na co dzień, podczas realizacji wszystkich niezbędnych zadań.


Żeby praca przebiegała w sposób sprawny i, co najważniejsze, skuteczny, wcale nie trzeba kupować nowych sprzętów. Omawiane modele okażą się świetnym wyborem w razie ograniczonych możliwości finansowych firmy (zwłaszcza na początku jej funkcjonowania), w przypadku sezonowości realizowanych projektów, a także podczas wykonywania dodatkowych zleceń.


Używane wózki widłowe warto oczywiście kupować w sprawdzonych miejscach, cieszących się uznaniem wielu klientów - bez względu na branże, w których działają. Najlepszym wyborem okażą się cenieni dostawcy, którzy gwarantują szeroką i zróżnicowaną ofertę. Do tego dodać należy fachowe doradztwo i pomoc w doborze optymalnych rozwiązań, zapewniających pełną skuteczność działania oraz bezpieczeństwo finansowe przedsiębiorstwa.

zamknij