Polish English Russian Ukraine

Zalety wynajmu wózków widłowych

2021-01-01

W dużych, jak i mniejszych firmach kupno wózka widłowego nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem. Czasami zdecydowanie korzystniejszy jest ich wynajem. Oto zalety wynajęcia maszyny na krótszy jak i dłuższy okres czasu.

Wynajem wózków widłowych zamiast zakup - kiedy i dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

Przede wszystkim wynajem wózków widłowych w krótszym okresie czasu wiąże się ze znacznie mniejszym wydatkiem niż zakup. Ze względu na swoje zastosowanie jak i gabaryty, sprzęt ten nie należy do najtańszych pojazdów, a w sytuacji kiedy potrzebujemy ich na jakiś czas, wynajem pozwala nam zaoszczędzić. Po zakończonym okresie wypożyczenia należy oddać wózek do serwisu, co nie wiąże się z żadnymi problemami.

W wielu firmach z tego typu wózków korzysta się sezonowo, a poza sezonem nie są one potrzebne. Taka sytuacja również uzasadnia wynajem. Atutem jest fakt, że poza okresem eksploatowania nie ma konieczności konserwowania wózków i zapewnienia im miejsca na przechowanie, co może być problematyczne jeśli nie posiadamy dużej przestrzeni magazynowej lub garażowej. Wynajem na krótki okres czasu daje, natomiast możliwość korzystania z pojazdu już od pierwszego dnia roboczego, co sprawdza się w sytuacji np. firm budowlanych, a okres zimowy nie rodzi obaw o utrzymanie i przechowanie wózka w nienaruszonym stanie.

Jakie są zalety wynajmu długoterminowego?

Wynajem wózka widłowego może stanowić nie tylko doraźne rozwiązania na okres sezonowy. Wiele firm decyduje się bowiem na wypożyczenie długoterminowe, które posiada zastosowanie np. w sytuacji kiedy przedsiębiorstwo nie dysponuje dużym budżetem. Wówczas w praktyce sam zakup przewyższa możliwości finansowe firmy, a wynajem jest dogodnym rozwiązaniem, które daje możliwość wykonywania pracy z zastosowaniem fachowego sprzętu. Co istotne, koszty w takiej sytuacji można wliczyć do kosztów uzyskania przychodu, co jest atrakcyjnym rozwiązaniem dla przedsiębiorców.

Co jeszcze daje nam wynajem?

Wielu przedsiębiorców nie jest przekonanych co do tego, jaki konkretnie rodzaj wózka jest im potrzebny. W takiej sytuacji skorzystanie z wynajmuj, jest wygodnym rozwiązaniem, ponieważ pozwala przetestować różne wersje wózków i wybrać ten, który najbardziej nam odpowiada. Jednocześnie zachowuje się ciągłość pracy w przedsiębiorstwie, a pracownicy mogą w praktyce sprawdzić możliwości, jakie posiada konkretny rodzaj wózka i samodzielnie ocenić, na jakim praca jest najbardziej efektywna.

Szybka i bezproblemowa naprawa

To kolejna zaleta wynajmu wózków widłowych. Decydując się na tego typu rozwiązanie, nie ma obaw o usuwanie usterek, gdyż naprawa odbywa się na miejscu - w firmie, a wynajmujący nie ponosi kosztów transportu pojazdu do warsztatu. Sam serwis odbywa się ponadto szybko, dzięki czemu nie ma długich przestojów w pracy i związanych z tym strat. Renomowane firmy oferujące wynajem wózków widłowych mają w pakiecie pomoc fachowców, dlatego ich klient nie musi obawiać się, że na czas nie znajdzie właściwej osoby lub powierzy naprawę komuś, kto nie jest specjalistą.

Decydując się na wynajem wózka widłowego w renomowanej firmie, zyskują Państwo pewność co do jakości sprzętu. Najnowsze wózki widłowe posiadają podzespoły o rozwiązania konstrukcyjne takich firm jak Nissam, Isuzu, Cummins i inne. Profesjonalne firmy oferują dojazd do klienta w celu naprawy każdej awarii i szeroki wybór wózków, dzięki czemu trafiają w oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

zamknij