Polish English Russian Ukraine

Ile kosztuje wynajęcie wózka widłowego?

2021-04-01

Wynajem wózków widłowych to doskonałe rozwiązanie dla osób, których pojazdy przemysłowe nagle odmówiły współpracy z powodu awarii. W takich sytuacjach warto wynająć wózek widłowy, aby zachować elastyczność i ciągłość pracy. Firmy zajmujące się wynajmem wózków widłowych umożliwiają wynajęcie pojazdu w każdym momencie i to za rozsądną cenę. Nie trzeba od razu decydować się na zakup nowej maszyny, co wiąże się ze sporymi kosztami. Warto dodać, że wózki widłowe można wynająć nie tylko w razie awarii, lecz także w sytuacji, kiedy tymczasowo potrzebuje się dodatkowych wózków widłowych. Tak dzieje się zwykle podczas sezonowych prac.

Jakie usługi wliczone są w cenę wynajmu?

Decydując się na wynajem wózka widłowego, zwykle otrzymuje się kompletną obsługę, tzn. taką, która obejmuje następujące usługi:

  • konserwację pojazdu,
  • naprawę, z wyjątkiem mocnych uszkodzeń,
  • wymianę części zużywających się, takich jak koła, opony itp.,
  • gwarancję stałej dostępności wypożyczanego wózka.

 

Taką obsługę wynajmu zaoferuje każda firma, ciesząca się dużym zainteresowaniem na rynku. W ten sposób klient wie, za co dokładnie płaci i ma pewność, że wszystko będzie przeprowadzone na najwyższym poziomie. W razie jakiejkolwiek awarii wózek zostanie naprawiony, dlatego nie trzeba bać się o ponoszenie dodatkowych, ukrytych kosztów.

Ile kosztuje wynajem wózka widłowego?

Ceny wynajmu wózków widłowych są obliczane w zależności o d wielu czynników. Bierze się pod uwagę takie elementy, jak np. okres wynajmu (wynajem krótko- lub długoterminowy) czy też typ wózka widłowego. Cena wynajmu wózka widłowego z pewnością będzie bardziej opłacalna, jeśli klient zdecyduje się na wynajem długoterminowy. W przypadku, kiedy będzie chciał wynająć pojazd na jeden dzień lub na kilka godzin, koszta te będą wyższe. Przyjmuje się, że wypożyczenie wózka widłowego to koszt ok. 100-200 zł na godzinę. Na cenę wynajmu duży wpływ ma także to, czy wraz z wózkiem wynajmuje się także operatora. Wózki widłowe to pojazdy przemysłowe, które mogą być obsługiwane tylko i wyłącznie przez wykwalifikowanych operatorów, którzy posiadają odpowiednie uprawnienia. Nie warto ryzykować i obsługiwać wózek bez uprawnień. Jest to bardzo niebezpieczne i surowo karane.

Jak znaleźć właściwą firmę świadczącą usługi w wypożyczaniu wózków widłowych? Z pewnością warto zwrócić uwagę na takie elementy, jak:

  • doświadczenie w branży logistycznej i przeładunkowej,
  • znajomość techniczną wypożyczanych wózków widłowych,
  • jakie usługi obejmuje ostateczna cena wynajmu,
  • konkurencyjne ceny.

 

Czasami firmy nie podają konkretnych cen wynajmu, dlatego zawsze warto skontaktować się z firmą osobiście. W ten sposób można na miejscu omówić ofertę, tj. określić, jaki typ wózka nas interesuje, jaki jest koszt transportu, ile kosztuje wynajęcie wózka widłowego z operatorem itd. Podczas spotkania można wyjaśnić wszelkie niejasności i wątpliwości.

Wiedząc już, na co zwrócić uwagę podczas wynajmu wózka widłowego, jak znaleźć właściwą firmę i jaki jest średni koszt wynajmu pojazdu,łatwiej będzie nam znaleźć firmę, która spełni wszystkie nasze potrzeby i oczekiwania.

zamknij