Polish English Russian Ukraine

Co zrobić, jeżeli potrzebujesz wózek widłowy do pracy?

2021-11-22

Braki sprzętowe to najgorsze, co może przydarzyć się w magazynie. Znacząco opóźniają one realizację wszystkich potrzebnych zadań – pracownicy stoją bezczynnie, a firma musi liczyć się ze stratami finansowymi. Żeby nie dopuścić do takich sytuacji, trzeba dbać o to, aby niezbędnych urządzeń nigdy nie zabrakło.

Do kategorii maszyn kluczowych dla magazynu bez wątpienia należą wózki widłowe. Trudno wyobrazić sobie bez nich codzienną pracę, niezależnie od tego, jakie dokładnie towary mają być składowane. Co więc zrobić, gdy wózków zaczyna brakować? Rozwiązań jest co najmniej kilka, dlatego warto omówić najważniejsze z nich.

Zakup nowych wózków widłowych

Jest to, z pozoru, opcja najłatwiejsza, ponieważ wymaga jedynie (albo aż?) wyboru maszyn, które będą odpowiednio dopasowane pod względem parametrów technicznych, sposobu wykonania, wymiarów oraz obsługiwanych funkcji i technologii. Nowe wózki widłowe mają również wiele zalet, które mogą zachęcić do zakupu.

  • Firma zyskuje dostęp do najnowszych sprzętów, które korzystają z systemów oraz części dopasowanych do obecnych standardów.
  • Kupno nowych wózków to gwarancja, że przedsiębiorstwo będzie jego pierwszym właścicielem.
  • Sprzęty tego typu wyróżniają się bardzo długą żywotnością – brak więc zagrożenia, że w krótkim czasie będą wymagały naprawy. Do tego dochodzi gwarancja od producenta.

Największą wadą takiego rozwiązania są oczywiście kwestie finansowe. Nowe wózki widłowe mogą kosztować sporo, co przełoży się na zbyt duże obciążenie budżetu.

Zakup używanych wózków widłowych

Skoro więc finanse firmy nie pozwalają na to, aby zaopatrzyć magazyn w nowy sprzęt, być może rozwiązaniem okażą się urządzenia używane? Na pewno zagwarantują znaczące obniżenie wydatków. Co więcej, zwiększą możliwości inwestycyjne przedsiębiorstwa. W magazynie będzie mogło pojawić się więcej sprzętów. W przypadku sporych braków, jest to rozwiązanie więcej niż optymalne.

Zwłaszcza że wózki widłowe używane wcale nie muszą okazać się ograniczone czy w jakiś sposób gorsze. Wystarczy tylko dokonać właściwego wyboru. Najlepiej w oparciu o współpracę ze sklepem. Pracujący w nim fachowcy pomogą w wyborze najlepszych urządzeń, odpowiednio dopasowanych do konkretnych zadań. Do tego dojść może jeszcze serwis maszyn.

Wynajem wózków widłowych

Na koniec alternatywa dla zakupu sprzętów na własność. Zapewni ona jeszcze większą oszczędność finansową, jak również ogromną swobodę w decydowaniu o sposobie funkcjonowania przedsiębiorstwa.

Jak się bowiem okazuje, wózki widłowe można także wynajmować. I to na bardzo korzystnych warunkach. Podobnie jak w przypadku zakupu, najlepiej decydować się na oferty proponowane przez uznane podmioty, cieszące się dobrymi opiniami innych klientów. Takie usługi mają wiele zalet.

  • Wynajem wózków widłowych będzie dobrym rozwiązaniem wówczas, gdy firma realizuje zadania sezonowe, a jej zapotrzebowanie na sprzęt często się zmienia.
  • Gdy urządzenia nie będą już potrzebne, wystarczy je zwrócić. Brak tu więc zagrożenia, że będą leżały nieużywane.
  • Wózki widłowe mogą zostać udostępnione wraz z operatorami. Nie trzeba więc szkolić nowych pracowników.

Nie należy zapominać również o usługach dodatkowe. Te związane są na przykład z regularnym serwisem sprzętów i fachowym doradztwem.

Co więc wybrać? Lepiej kupić wózki nowe czy używane? A może wynająć? Wszystko tak naprawdę zależy od potrzeb firmy, a także jej możliwości finansowych. Przed dokonaniem ostatecznej wyboru trzeba dokładnie zastanowić się i policzyć, która opcja będzie najbardziej opłacalna.

zamknij